Četvorka Benfike, trojka Porta

Portugal 3. sep. 20180:30 > 0:32
Carlos Rodrigues/Getty Images

Fudbaleri Benfike pobedili su Nasional na strani sa 4:0 u četvrtom kolu Primeire.

Po dva gola viđena su u mreži domaćih u oba poluvremena. Haris Seferović je iskoristio asistenciju Eduarda Salvija u 28. minutu, da bi u 45. situacija bila obrnuta, pa su Orlovi na odmor otišli sa 2:0.

Pitanje pobednika rešio je Aleks Grimaldo iz penala u 76, a konačan rezultat postavio je Rafa Silfa u 90+3. minutu.

Za Orlove je ceo meč igrao Ljubomir Fejsa, dok je Andrija Živković bio na klupi.

Sigurnu pobedu ostvario je i Porto kod kuće protiv Moreirensea – 3:0. Ektor Erera i Vinsent Abubakar doveli su Zmajeve do dvostruke prednosti golovima u 15. i 28. minutu i taj rezultat je bio aktuelan sve do 90+4. kad je Musa Marega postavio konačnih 3:0.

U preostala dva duela, Maritimo je slavio protiv Aveša na strani 1:0, golom Zainadinea u 45+1. minutu, dok je Rio Ave bio bolji kod kuće od Portimonensea posle preokreta 2:1. Gosti su poveli preko Denera u 24, Garbijelzinjo je poravnao u 48, a tri boda Aveu doneo je Želson u 90+6. minutu.