Sporting 'melje', golčina Nanija, Gudelju 90 minuta

Portugal 9. dec 201823:24 > 23:26
Gualter Fatia/Getty Images

Fudbaleri Sportinga u odličnoj utakmici 12. kola prvenstva Portugala na stadionu Žoze Alvalade pobedili su Aveš sa 4:1 i nastavili poteru za vodećim Portom.

Ekipa iz Lisabona je upisala peti trijumf u nizu u šampioonatu, a interesantan je podatak da su u poslednje četiri utakmice u tri takmičenja pod vođstvom novog trenera Masela Kajzea postigli čak 17 golova.

Aveš je hravro ušao u meč sa Sportingom i poveo je u 17. minutu golom Defendrija. Gosti su se bez garda suprostavili kvalitetnijem rivalu, a onda je penal dosuđen posle konsultacije sa VAR sistemom, u 40. minutu u gol pretvorio Dost.

U nadoknadi vremena Nani je prelepim pogotkom doneo preokret svom timu, a Dost je drugim golom u 48. minutu krunisao 100. zvanični duel u dresu portugalskog tima.

Konačan rezultat postavio je Diabi prvim golom u dresu Sportinga.

Srpski internacionalac Nemanja Gudelj odigrao je ceo meč za domaći tim, dok je Radosav petrović bio na klupi.

U ostalim utakmicama Gimaraeš je na svom terenu pobedio Rio Ave 3:2, Santa Klara je u gostima bila bolja od Moreirensea 1:0, a Nacional i Boavišta su igrali bez golova.