Benfika petardom ozbiljno preti Portu

Portugal 30. jan 20190:32 > 0:45
Carlos Rodrigues, Getty Images Sport

Odigrani su tri meča 19. kola portugalskog šampionata. Izuzetno ubedljiva bila je Benfika, koja je savladala na svom stadionu Boavištu 5:1. Pobede su još zabeležili i to minimalne Šaveš i Braga.

Na Lušu briljirao je reprezentativac Švajcarske Haris Seferović, koji je postigao dva gola, treći i četvrti u 54. i 73. minutu. Veoma zapaženi bili su Žoao Feliks i Pici, koji su postigli po gol i imali po asistenciju, a poslednji peti gol delo je Grimalda u 87. minutu. Za Boavištu jedini gol postigao je Taloka u 42. minutu kojim je smanjila na 2:1 i čak na poluvreme otišla tim aktivnim rezultatom. Imali su gosti priliku za drugi gol, ali Mateus u 90. minutu nije iskoristio jedanaesterac. Andrija Živković je igrao u poslednjih pola sata. Benfika je druga sa 44 boda i ima samo dva manje od lidera Porta, koji ima i utakmicu manje. Boavišta je prva u zoni ispadanja i ima 16 bodova, dva manje od zone spasa.

U ostala dva meča Šaveš je u gostima savladao Portimonense golom 1:0 dok je Braga na svom terenu savladala Santa Klaru istim rezultatom i ima samo bod manje od Benfike, a tri od Porta.