Benfika lako i sa desetoricom, Živkoviću mala minutaža

Portugal 18. feb 201923:45 > 23:47
Carlos Rodrigues/Getty Images

U poslednjem meču 22. kola portugalske Primeire Benfika je u gostima lako savladala Aveš rezultatom 3:0, uprkos tome što je poslednjih pola sata igrala sa desetoricom fudbalera jer je Fero dobio crveni karton.

Domaćin je u vođstvo došao već u trećem minutu, a strelac je bio Švajcarac Haris Seferović, koji je do gola došao nakon lepog centaršuta Samarisa i katastrofalne reakcije komatozne odbrane domaćih.

Već u 36. minutu bilo je 2:0, a strelac je bio vezista Rafa Silva. To je bio rezultat sa kojim se otišlo na poluvreme.

Drugi deo igre takođe je počeo nepovoljno po Aveš, a u 59. minutu konačnih 3:0 postavio je Fero, koji je samo pet minuta nakon toga dobio direktan crveni karton.

Srpski reprezentativac u redovima Benfike Andrija Živković u igru je ušao u 86. minutu, a Ljubomir Fejsa i dalje nije u sastavu tima zbog povrede stopala.

Nakon nova tri boda lisabonski „Orlovi“ su na drugoj poziciji Primeire sa 53 boda iz 22 kola, jednim manje od lidera Porta. Aveš je sa druge strane u zoni ispadanja, na 16. mestu, sa samo jednim bodom manje od za sada sigurne Vitorije Setubal.

U narednom kolu Benfika kod kuće igra protiv Šaveša, a Aveš će gostovati Portimonenseu.

U nedelju lisabonski Sporting nije imao većih problema sa ekipom Brage i odaljio je sa vrha tabele.

Pogledajte REZULTATE i TABELU portugalske Primeire.