Dve strane Lisabona – Sporting bled, Benfika sigurna

Portugal 26. feb 20190:12 > 0:15
Carlos Rodrigues/Getty Images

U ponedeljak su na programu bila poslednja dva meča 23. kola portugalske Primeire – Sporting je remizirao bez golova sa Maritimom, dok je Benfika bila vrlo sigurna protiv Šaveša.

Posle pobede protiv Brage fudbaleri Sportinga propustili su šansu da vežu treći trijumf u nizu i dođu na samo bod zaostatka u odnosu na upravo Bragu. Tim iz prestonice remizirao je 0:0 na gostovanju protiv Maritima.

Najbolju šansu na duelu propustio je kapiten Sportinga Bruno Fernandeš, kada se u drugom poluvremenu obrukao u situaciji jedan-na-jedan sa golmanom Čarlsom, koji je kasnije proglašen za igrača utakmice.

Sporting je meč završio sa desetoricom fudbalera kada je drugi žuti karton u sudijskoj nadoknadi dobio Koateš.

Bio je to prvi ligaški meč u Funšalu između Maritima i Sportinga koji je završen bez golova još od marta 1986. godine. Istovremeno, bilo je to treće vezano gostovanje Sportinga Maritimu u kojem nisu uspeli da dođu do pobede.

Srpski internacionalac Nemanja Gudelj odigrao je prvih 45 minuta u dresu Sportinga pre nego što je zamenjen.

Sporitng u narednom kolu dočekuje Portimonense, a Maritimo će u goste Gimaraešu.

Drugi lisabonski tim nije imao problema u ponedeljak – Benfika je lako slavila protiv Šaveša 4:0 (3:0).

„Orlovi“ su već na poluvremenu imali ogromnih 3:0, a strelci su redom bili Rafa Silva u 19, Žoai Feliks u 37. i švajcarski napadač Hari Seferović u 43. minutu. Bio je to 15. pogodak Seferovića u prvenstvu, pa je izbio na čelo liste strelaca sa jednim golom više od Basa Dosta.

U finišu je Žonas svojim devetim golom u sezoni postavio konačnih 4:0.

Ljubomir Fejsa nije igrao u Benfici zbog povrede, a Andrija Živković je u igru ušao u 83. minutu.

Nakon nove pobede, pete uzastopne u prvenstvu, Benfika ostaje na samo jedan bod zaostatka u odnosu na vodeći Porto, dok je Šaveš i dalje u zoni ispadanja. U narednom kolu u Portu nas očekuje veliki klasik u kojem domaći lider na tabeli dočekuje Benfiku za meč koji vrlo lako može da ima odlučujući značaj u borbi za titulu.

U nedelju su u Primeiri slavile ekipe Boavište i Santa Klare.

Pogledajte REZULTATE i TABELU porrugalske Primeire.