Porto jednom nogom u finalu kupa

Portugal 26. feb 201923:18 > 23:29
Octavio Passos, Getty Images Sport

U prvom meču polufinala portugalskog kupa Porto je kao domaćin pobedio Bragu 3:0 i napravio veliki korak ka plasmanu u finale.

Lider u šampionatu ušao je u meč kao favorit, ali nije im bilo lako kao što kazuje konačan rezultat. Ipak, otvorili su protivnika u 37. minutu kada je Teljes pogodio penal za 1:0. Do drugog gola čekali su do 63. minuta a strelac je bio Soareš. Već se lakše disalo na Dragaou, a i taj rezultat bi sigurno zadovoljio domaćina pred revanš. Međutim, u samoj nadoknadi došli su Zmajevi do bonusa, pošto se i Braimi upisao u strelce i doneo velikih 3:0.

Revanš u Bragi na programu je 3. aprila, a drugi finalista dobiće se posle duela Sporting – Benfika, a u prvom meču Orlovi su dobili 2:1.