Porto preokrenuo protiv 'fenjeraša', Benfika na potezu

Portugal 10. mar 201923:17 > 23:25
Octavio Passos, Getty Images Sport

Fudbaleri Porta teže od očekivanog pobedili su kao gosti Feirense rezultatom 2:1 u 25. kolu portugalske Prve lige.

Ovim trijumfom aktuelni šampion vratio se na prvu poziciju bar dok Benfika ne odigra svoj meč ovog kola. Lisabonski Orlovi u ponedeljak od 21:15 uz prenos na SK3 dočekuju Belenenseš.

Najslabiji tim lige, koji je bez pobede već 22 utakmice, šokantno je poveo već u 4. minutu posle autogola Felipea.

Igrači Porta bili su vidno iscrpljeni i ispražnjeni posle trijumfa nad Romom i plasmana u četvrtfinale Lige šampiona. Ipak, u tako doziranom pristupu uspeli su već do kraja poluvremena da preokrenu.

U 18. minutu Danilo je izjednačio udarcem glavom posle kornera Korone, da bi u 35. minutu posle gužve u šesnaestercu domaćina postigao Pepe. Do kraja poluvremena viđena je još samo jedna prava šansa za Porto, ali je udarac Tikinja odbranio Seko.

U nastavku je Porto kontrolisao dešavanja na terenu, imao je incijativu, ali nije stvorio mnogo pravih prilika, a žilavi domaćin je mogao čak i do izjednačenja u finišu.

Porto je ostvario 19. pobedu u sezoni, dok je Feirense doživeo 15. poraz, sedmi uzastopni i sada je novi vlasnik negativnog rekorda portugalske elitne lige sa 23 utakmice bez pobede. U 14. ligaškom okršaju dva tima bila je ovo 12. pobeda Porta.

U ostalim mečevima Portimonense je bio ubedljiv protiv Nasionala 5:1, dok u duelima Santa Klara – Aveš i Setubal – Tondela nije bilo golova.