Seferović drži Benfiku na čelu tabele

Portugal 7. apr 201923:07 > 23:13
Carlos Rodrigues, Getty Images Sport

Nastavlja se mrtva trka Benfike i Porta. Na pobedu Zmajeva odgovorili su lisabonski Orlovi pošto su posle preokreta na gostovanju protiv Feirensea slavili 4:1.

Feirense je poveo golom Fabija Staržona u 10. minutu i to vođstvo su držali sve do finiša prvog dela. U 40. minutu dosuđen je penal za Benfiku, a precizan je bio Pici, dok je u drugom minutu nadoknade Almeida preokrenuo na 2:1. Na samom statu drugog dela Haris Seferović je u 49. mintuu povisio na 3:1, a isti igrač je drugim golom u 89. minutu postavio konačan rezultat i zadržao Benfiku na prvom mestu, iako ima isti broj bodova kao i Porto, ali i znatno bolju gol razliku.

Sporting je bio ubedljiv protiv stalne mušterije Rio Avea, koga je savladao i treći put ove sezone. Ovog puta bilo je 3:0, a golove su postigli Felipe, Fernandeš iz penala i Vendel. Za Sporting je svih 90 minuta odigrao Nemanja Gudelj. Setubal je savladao Maritimo 1:0.