Boavišta sa tri igrača više savladala Setubal

Portugal 6. maj 201923:37 > 23:40
Lynne Cameron/Getty Images

Duelom Setubala i Boavište završeno je 32. kolo portugalske Primeire. Slavili su gosti sa 3:0, a domaćin je meč završio sa osam igrača na terenu.

Boavišta je slavila na gostovanju Setubalu sa 3:0 u poslednjem meču 32. kola Primeire i tako upisala 11. pobedu u sezoni, a drugu vezanu i sada na 11. mestu na tabeli ima 38 bodova. Setubal je nakon 13. poraza i već četvrtog meča bez pobede i ima 33 boda.

U prvom poluvremenu nije bilo golova, ali ni mnogo toga vrednog pomena, a muke za domaćina počele su od direktnog crvenog kartona koji je u 67. minutu dobio Semedo. Tri minuta kasnije bilo je 1:0 za goste koji su poveli golom Nijea.

Usledila je prava katastrofa za domaće koji su u naredna tri minuta ostali bez još dva igrača. Drugi žuti karton prvo je dibio Zekinja, a zatim i Kadiz.

Tri igrača manje u dva nova gola gosti su pretvorili u samom finišu. U 90. minutu precizan je bio Perdigao, a u 12. minutu nadoknade Afonso.