Kardoso razbio Sporting

Portugal 10. dec 201223:13 > 11. dec 2012 0:03

Fudbaleri Benfike slavili su protiv Sportinga 3:1, posle preokreta u velikom derbiju Lisabona.

Domaći tim počeo je sjajno meč, poveo u 30. minutu preko Rikija van Volfsvinkela, ali su „orlovi“ napravili veliki preokret u drugom poluvremenu.

U 58. minutu Markos Roho je postigao autogol posle udarca Oskara Kardosa, koji je u poslednjih deset minuta iskoristio brojčanu prednost Benfike i sa dva pogotka dotukao najvećeg rivala.

Benfika je posle vodećeg gola Sportinga imala dve dobre šanse za izjednačenje, da bi strelaac Van Volfsvinkel i saigrači propustili dva zicera na otvaranju drugog poluvremena.

Kazna je stigla u 58. minutu kada je posle centaršula Ola Džona Kardoso dobro skočio na petercu, ali loptu poslao tačno ispred sebe, međutim, ona je pogodila Roha i odbila se u mrežu.

U 81. minutu dogodio se prelomni trenutak meča. Kalid Bularuz je napravio penal i dobio crveni karton. Kardoso je bio neumoljiv sa „kreča“ za preokret.

Pet minuta kasnije Benfika je potvrdila pobedu. Eduardo Salvio je ubacio loptu sa leve strane, a „Takuara“ Kardoso tukao glavom, lopta je zakačila jednog igrača Sportinga i završila pored stative u golu.

U ponedeljak je pobedu na gostovanju ostvarila je Braga, koja je sa 4:1 pregazila Akademiku u Koimbri.

Posle 11 kola Benfika i Porto dele prvo mesto na tabeli sa po 29 bodova, Braga zaostaje devet bodova, Sporting je tek 11. sa isto toliko bodova, dok je Akademika pretposlednj sa tek dva manje.

Author: AK, B92