Zamena na dnu: Fereirin preokret protiv Aveša

Portugal 21. sep 20190:32 > 0:35
Michael Regan/Getty Images

Prvi meč šestog kola portugalske Primeire u petak su igrale dve poslednjeplasirane ekipe - Fereira je kod kuće posle preokreta bila bolja od Aveša 2:1 (0:1).

Gosti su poveli u 26. minutu lepim golom Žuniora nakon jedne gužve u šesnaestercu, ali je domaćin zatim zaigrao bolje i kontrolisao meč do kraja.

Izjednačili su u 59. minutu preko Tankea, a asistirao mu je Pedrinjo centaršutem iz kornera. Pobedu Fereiri doneo je Diabi u 82. minutu – bio je najspretniji posle jedne duge lopte.

Fereira je završila meč sa desetoricom fudbalera, pošto je Mikael u 88. minutu dobio drugi žuti karton.

Fereiri je ovo bila prva pobeda u sezoni i sad imaju četiri boda, dok je Aveš doživao četvrti poraz zaredom i osvojio je svega tri boda u prvih šest kola. U narednom meču Fereira gostuje Gimaraešu, dok će Aveš dočekati Sporting.

U prethodnom kolu je šampion Porto do trijumfa došao u čak osmom minutu sudijske nadoknade.

Pogledajte REZULTATE i TABELU portugalske Primeire.