Minimalac Benfike, Famalikao ne staje

Portugal 29. sep 20190:21 > 0:22
Octavio Passos/Getty Images

Fudbaleri Benfika pobedili su Setubal 1:0 u meču sedmog kola portugalske Primeire.

Jedini pogodak delo je 24-godišnjeg napadača Karlosa Vinisijusa, i to u svom prvom meču pošto je propustio četiri utakmice zbog povrede. Gol je pao u 63. minutu, četiri minuta pošto je Vinisijus ušao u igru.

Srpski fudbaler Ljubomir Fejsa dobio je žuti karton u 34. minutu i zamenjen je na poluvremenu, a lisabonski tim sačuvao je prednost uprkos isključenju Tarabta u 80. minutu.

Moreirense je u duelu sa Maritimom poveo 1:0 golom Nenea u 78. minutu, ali je domaći tim golovima Pinja u 84. minutu iz penala, a onda i u 86. minutu, došao do potpunog preokreta. Za pobednički tim Dejan Kerkez odigrao je svih 90 minuta.

Delovalo je da će Benfika biti prva na tabeli sa 18 bodova, ali je Famalikao u finišu ipak slomio Belenenseš (3:1) i zadržao prvu poziciju sa bodom više od ekipe iz glavnog grada.

Na poluvremenu su gosti vodili golom Esgaja u 44. minutu, da bi izjednačio Pote u 61. minutu. Heroj meča ipak je bio napadač Anderson, koji je pogocima u 80. i 87. minutu došao do broja od osam golova ove sezone. Srpski fudbaler Uroš Račić za Famalikao je igrao od 79. minuta.

Pogledajte REZULTATE i TABELU portugalskog šampionata.