Famalikao posrće, poraz Brage

Portugal 7. dec 201923:56 > 08. dec 2019 0:06
Octavio Passos/Getty Images

Najprijatnije iznenađenje portugalskog šampionata Famalikao nastavlja sa serijom lošijih rezultata. Na svom terenu su pretrpeli novi poraz, ovog puta od Tondele 3:2.

Ekipa koja je ove godine promovisana u elitni rang ovo kolo dočekala je na trećem mestu, što je neverovatno dostignuće. Ipak, primetna je kriza, a bez bodova su ostali i protiv Tondele. Gosti su poveli 2:0 već posle 19 minua, golovima Pepelua i Ksavijera. Ali domaćin je tada pokazao karakter. Prvo je u 39. minut Roderik smanjio na 2:1, da bi Martins 15 minuta kasnije sa penala doneo izjednačenje. Ipak, tri boda su na kraju otišla u Tondelu pošto je Džon Muriljo u sedmom minutu nadoknade postigao pobedonosni gol. Famalikao je ostao treći, uprkos samo dva osvojena boda u poslednja četiri meča. Ima 24 boda, sedam manje od drugoplasiranog Porta, dok je Tondela izbila na deobu petog mesta sa Bragom i Boavištom sa 18 bodova.

Braga je posle tri meča bez poraza poražena u gostima od Aveša. Sve je rešeno u osmom minutu, kada je Mohamadi zatresao mrežu i ekipa koju vodi Rikardo Sa Pinto ostala je bez bodova. U preostalom meču dana Maritimo i Santa Klara odigrali su 2:2.