Žadson drži Portimonense u životu

Portugal 14. dec 20190:23 > 0:38
Printscreen

U prvom meču 14. kola portugalskog šampionata Portimonense i Rio Ave odigrali su nerešeno - 1:1.

Tešku sezonu ima Portimonense, a kako stvari stoje, ona će biti samo još teža. Očekuje ih grčevita borba za opstanak, zbog čega je svaki bod bitan. Veoma je bitno bilo makar ostati neporažen proriv jedne od boljih ekipa u ligi Rio Avea. Gosti su ipak poveli golom Lopesa u 21. minutu i najavili nastavak potopa Portimonensea. On je delovao još izglednije, kada je domaćin ostao sa igračem manje zbog drugog žutog kartona Enrikea Ipak, vazduh iznad vode, koja je došla do grla, pružio je Brazilac Žadson, koji se odlično snašao pored karambola u šesnaestercu i u 79. minutu doneo izjednačenje i značajan bod.

Portimonense je prvi iznad crte sa 12 bodova, četiri više uz utakmicu više od Fereire. Rio Ave je na solidnom šestom mestu sa 19 bodova, a da je pobedio bio bi peti ispred Gimaraeša koji ima bod više.