Ubedljive pobede Porta i Brage u Liga kupu

Portugal 22. dec 201922:27 > 22:28
Octavio Passos/Getty Images

Tri meča trećeg kola Liga kupa Portigalije odigrana su u nedelju. Pobede su upisali Braga, Porto i Kasa Pia.

Porto je u Grupi D upisao i treću pobedu savladavši Čaveš u gostima 4:2. Čavešu je ovo prvi poraz u grupi.

Sve je već bilo poznato nakon 26. minuta meča jer je Porto vodio 3:0. Soareš je bio strelac u osmom pa u 16. minutu, a na 3:0 je povisio Marega koji je prvo zaustavljen sa bele tačke, ali je dobro reagovao na odbijenu loptu i pogodio mrežu.

Zanmiljivo je bilo u finišu meča. U 79. minutu Platini je smanjio na 3:1, a nepun minut kasnije bilo je 4:1 nakon gola Luisa Dijaza.

Andre Luiz je pogodio za konačnih 4:2 u 84. minutu, a domaćin je tri minuta kasnije ostao bez Medine koji je dobio drugi žuti karton.

U Istoj grupi, Kasa Pija je upisala prvu pobedu savladavši u gostima Santa Klaru 2:1.

U Grupi A treće kolo kompletirano je pobedom Brage na gostovanju Fereiri 4:1. Braga ima tri pobede, a Fereira je druga sa četiri boda iz tri utakmice.