Preokret Porta, sudija izvukao živu glavu

Portugal 29. jan 20200:05 > 0:11
Octavio Passos, Getty Images Sport

U meču 18. kola portugalskog šampionata Porto je uspeo da se konsoliduje i posle izgubljenog Liga kupa smogao je snage da dođe do pobede protiv Žil Visentea 2:1, iako je gubio.

Benfika je već dobro odmakla i Zmajevi više nemaju prava na kiks. Do finiša prvog poluvremena nije bilo većih uzbuđenja, ali znatno zanimljivije postao je posle jednog bizarnog incidenta, u kojem je sudija Oliveira doživeo ozbiljan udarac posle šuta jednog igrača Žil Visentea.

Ipak, nastavio je da sudi, a ubrzo, u 45. minutu Lima dovodi goste u vođstvo. Zbog ukazivanja pomoći sudiji produženo je prvo poluvreme, a u drugom minutu nadoknade Markano postiže izjednačujući gol i sa 1:1 se odlazi na odmor. U 57. minutu Serđo Oliveira donosi potpuni preokret. Posao Portu je olakšan u 72. minutu kada je Alfonso dobio drugi žuti karton, a gosti su morali da nastave sa igračem manje.

Na kraju, tri boda su ipak ostala na Dragau i tako je Porto ostao na sedam bodova zaostatka za vodećom Benfikom.