Beskrajni let "Orlova" – Benfika 16. put u nizu

Carlos Rodrigues/Getty Images

Fudbaleri Benfike su u premijernom meču 19. kola portugalske Primeire savladala Belenenseš rezultatom 3:2.

Nakon prvih pola sata tokom kojih je viđena izjednačena borba lisabonski tim je poveo golom Karlosa Vinisijusa u 31. minutu. Već u 38. Orlovi su duplirali prednost preko Adela Tarabta, koji je psotigao svoj prvenac u dresu Benfike.

Nije bilo većih uzbuđenja sve do 70. minuta kada je Lika prepolovio prednost domaćeg tima. Ipak, rezervista Benfike, Čikinjo vratio je dva gola prednosti svom timu, nakon sjajne asistencije Vinisijusa u 78. minutu. Konačnih 3:2 postavio je Lika koji je bio precizan sa bele tačke u 87. minutu.

Lisabonski Orlovi su upisali 16. uzastopnu pobedu, kojom su uvećali prednost u odnosu na Porto, dok je Belenenseš nakon 11. poraza ostao na 15. poziciji.

U drugom meču dana Rio Ave i Famalikao su remizirali 2:2 (0:2), a čitav meč za goste je u igri proveo srpski internacionalac Uroš Račić.

U sredu je Porto došao do pobede protiv Žil Visentea posle preokreta.