Sporting posle preokreta došao do trećeg mesta

Portugal 9. feb 202023:36 > 23:50
Gualter Fatia/Getty Images

U nedelju su odigrana četiri meča 20. kola portugalskog šampionata. Sporting se ponovo mučio, gubio od Portimonensea, ali je uspeo da pobedi i da dođe do treće pozicije.

Kao i mnoge ranije i ova sezona veoma je teška za navijače Sportinga. Kao da su navikli da gledaju u leđa najvećim rivalima Benfiki i Portu, ali ove sezone dobar deo nisu proveli ni na trećoj poziciji. Tek sada su dobili priliku da se ustale na toj poziciji, posle niza loših rezultata dojučerašnjeg drugoligaša Familikaoa. Dobili su i sada priliku da se pobedom nad Portimonenseom nađu na tom trećem mestu.

Međutim, kao i na mnogo prethodnih mečeva na Žoze Alvelade, i sada je prvi do gola došao gost. Povratnik u portugalski fudbal, iskusni kolumbijski internacionalac Džekson Martines doveo je Portimonense u vođstvo u 26. minutu. Ipak, samo pet minuta kasnije nekadašnji fudbaler Barselone Žeremi Matje postigao je prvi gol za Sporting u ligi ove sezone i na poluvreme se otišlo 1:1. Konačno su žilavi gosti prelomljeni u 72. minutu, a presudio im je njihov igrač Žadson, koji je postigao autogol. Ovom pobedom Sporting je izbio na treće mesto sa 35 bodova, jednim iše od Brage i čak 15 manje od Porta, odnosno 19 od lidera Benfike. Portimonense je 17. pretposlednji sa 14 bodova, dva više od fenjeraša Aveša i dva manje od Fereire, koja je prva iznad crte.

Ostali rezultati: Moreirense – Setubal 1:1, Tondela – Maritimo 0:0, Aveš – Rio Ave 0:4.