Benfika sa dva igrača više jedva do pobede

Portugal 18. jun 20200:13 > 0:16
Octavio Passos/Getty Images

Fudbaleri Benfike teškom mukom su došli do pobede na gostovanju Rio Aveu u meču 27. kola Primeire.

Benfika je slavila na gostovanju Rio Aveu i pobedu, nakon preokreta, upisala rezultatom 2:1.

Poveo je domaćin u 26. minutu golom Taremija, da bi u finišu prvog poluvremena, nakon gledanja snimka, gol Silve za izjednačenje bio poništen zbog ofsajda.

U 62. minutu Rio Ave ostaje sa igračem manje nakon što je drugi žuti karton dobio Elmusrati.

Samo dva minuta kasnije Haris Seferović pogađa za 1:1.

Deset minuta nakon Elmusratija, teren je morao da napustoi i Santos koji je dobio dirtektan crveni karton pa je Benfika imala dva igrača više na terenu.

Ipak, uspeli su brojčanu nadmoć gosti da iskoriste tek u 87. minutu kada glavom pogađa Julijan Vigl.

U prvom duelu dana, Fereira – Belenenseš 2:1.

Benfika i Porto sada su izjednačeni po beoju bodova na vrhu tabele (64). Benfika u 28. kolu dočekuje Santa Klaru, a Porto će biti domaćin Boavišti.