Porto silovito grabi ka tituli

Octavio Passos, Getty Images Sport

Fudbaleri Porta sigurno koračaju ka osvajanju 29. titule u istoriji pošto su u 30. kolu Primeire ubedljivi pobedili Belenenšeš rezultatom 5:0.

Porto četiri kola pre kraja sezone ima šest bodova više od Benfike i zaista čudo treba da se dogodi da prvi ne prođe kroz cilj.

Ekipa Serža Konseisaa je povela u 31. minutu golom Soareša i sa minimalnom prednošću otišlo se na odmor.

U nastavku su plavo-beli zaigrali još bolje i redom su mrežu protivnika pogađali Marega (58. minut), Telješ (75), Vieira (82) i Luis Diaz (90+2).

Porto u sledećem kolu gostuje Tondeli, dok Belenenšeš dočekuje Moreirense u jednom od ključnih mečeva u borbi za opsatnak u elitnom društvu.

U preostala dva meča Famalikao je u gostima bio bolji od Tondele 1:0, dok je Žil Visente identičnim rezultatom slavio na svom terenu protiv Rio Avea.