Primeira: "Orlovi" i dalje maksimalni

Portugal 18. okt 202023:12 > 23:16
Carlos Rodrigues/Getty Images

Nedelja je donela četiri meča četvrtog kola portugalske Primeire, a Benfika je zadržala maksimalni učinak na startu šampionata posle ubedljive pobede na gostovanju protiv Rio Avea.

“Orlovi” su slavili sa 3:0 (2:0) i demonstrirali da su najspremniji tim prvenstva na samom startu.

Prvi pogodak za Benfiku postigao je Valdšmit u šestom minutu, a u nadoknadi prvog poluvremena nemački napadač je svojim drugim pogotkom povisio na 2:0. Konačnih 3:0 postavio je Gabrijel u 84. minutu .

Benfika je prva sa 12 bodova iz četiri kola, a aktuelni šampion Porto trenutno zaostaje pet bodova za velikim rivalom. Naredni rival ekipi Benfike biće Belenenseš narednog vikenda.

Fereira je kod kuće sa 2:1 pobedila Santa Klaru, a Beleneseš i Moreirense su remizirali bez golova. Čitav meč za Moreirense odigrao je nekadašnji fudbaler kragujevačkog Radničkog i Vojvodine Lazar Rosić.

Farense, za koji je do 61. minuta igrao Nikola Stojiljković, remizirao je 3:3 na domaćem terenu protiv ekipe Famalikaoa. Srđan Babić odigrao je čitav duel za goste, a Andrija Luković je u igru ušao u 82. minutu.

U subotu su u Lisabonu Sporting i Porto remizirali u odličnoj utakmici.