Po tri boda za Sporting i Porto

Portugal 25. okt. 202000:14 > 00:15
REUTERS/Rafael Marchante

U tri subotnja duela petog kola Primeire pobede su upisali Sporting i Porto. Nasional i Fereira igrali su nerešeno 1:1.

Fudbaleri Sportinga slavili su rezultatom 2:1 na gostovanju Santa Klari.

Oba gola za goste postigao je Pote, prvi za vođstvo u 20. minutu, a drugi za pobedu u 81. Santa Klara je do izjednačenja došla u 43. minutu preko Tijaga Santane.

Sporting iz četiri odigrane utakmice ima deset bodova, Santa Klara je doživela drugi vezani poraz i iz pet mečeva ima sedam bodova.

Porto je do tri boda došao protiv Žil Visentea na svom terenu zahvaljujući golu Evenilsona iz 41. minuta.

Mogla je pobeda domaćih da bude i ubedljivija, ali je Uribe promšio penal u 59. minutu, a Porto je od 74. bio prinuđen da čuva rezultat jer je ostao sa igračem manje nakon što je drugi žuti karton dobio Sanuzi.

Portu je ovo bio peti meč u sezoni i treća pobeda, pa sada imaju deset bodova.

Nasional i Fereira igrali su 1:1 u prvom meču dana.