Potera za Benfikom: Ekspresan preokret Sportinga

Portugal 29. okt. 20200:48 > 0:50
Catherine Ivill/Getty Images

Fudbaleri Sportinga u odloženom meču prvog kola prvenstva Portugalije posle velikog preokreta pobedili su ekipu Žil Visentea rezultatom 3:1.

Domaći tim je ostvario četvrti trijumf u sezoni, uz jedan remi, i sa 13 bodova drugi je na tabeli sa dva boda manje od vodeće Benfike koja ima maksimalan učinak. Žil Visente je ostao na pet osvojenih bodova.

Gosti su poveli u 52. minutu golom Mineira i sve do samog finiša nije bilo promene rezultata, a onda je Sporting u samo nekoliko minuta sve preokrenuo na svoju vodenicu.

Slovenac Šporar je izjednačio u 82. minutu, Tomas je u 84. po drugi put matirao golmana Denisa, a u poslednjim trenucima nadoknade Pote je postavio konačan rezultat.

Sporting u sledećem kolu dočekuje Tondelu, a Žil Visente na svom stadionu igra sa Vitorijom Gimaraeš.