Poraz Porta, Grujić zamenjen u poluvremenu

Portugal 31. okt 20200:29 > 0:30
Getty Images/Patrick Smith

Fudbaleri Porta drugi put ove sezone poraženi su u domaćem šampionatu, u meču šestog kola Primeire bolja je bila Pasoš Fereira sa 3:2.

Poveli su domaći u 11. minutu golom Izraelca Dora Jana, Pepa je u 41. minutu dobio direktni crveni karton, ali samo dva minuta kasnije Fereira duplira prednost pogotkom Eustakija.

U nadoknadi prvog poluvremena gosti dobijaju nadu posle gola Oliveire iz penala, ali u 59. minutu Kosta sa bele tačke donosi opet domaćima višak od dva gola.

Do kraja meča Porto je u 78. minutu smanjio preko Oktavija, ali do boda nije mogao. Porto je držao loptu 75% vremena u nogama, ali je domaćin čak 16 puta šutirao ka golu suparnika (Porto 10).

Srpski fudbaler Marko Grujić zamenjen je u poluvremenu, a Porto je sada treći na tabeli sa deset bodova, dok je Fereira šest sa osam osvojenih bodova.