Primeira: Nova pobeda za Rio Ave

Portugal 1. nov 20200:16 > 0:17
Henriques Da Cunha/EuroFootball/Getty Images

Tri meča šestog kola portugalske Primeire igrala su se u subotu – Rio Ave je osvojio bodove protiv Moreirensea, dok su Belenenseš i Farense remizirali, baš kao i Maritimo i Nasional.

Rio Ave je sa 2:0 pobedio Moreirense, a dvosturki strelac za domaćina bio je Pijason. Čitav meč u poraženoj ekipi odigrao je srpski defanzivac Lazar Rosić. Rio Ave sada ima devet bodova iz prvih šest kola, a ovo im je bio drugi trijumf u nizu.

Belenenseš je dočekao Farense, a u tom meču smo videli remi – 1:1. Poveo je Farense u 69. minutu iz penala preko Golda, a zatim je deset minuta kasnije ta ekipa imala šansu da iz još jednog jedanaesterca reši pitanje pobednika.

Međutim, Luka je bio neprecizan, a u nastavku je Pedro dobio direktan crveni karton, pa je Beleneseš jurio bod sa igračem više. Uspeo je da do pogotka stigne u 90+8. minutu. Sprski fudbaler Nikola Stojiljković igrao je do 76. minuta za Farense, kada je zamenjen.

Duel između Maritima i Nasionala okončan je bez golova, pa oba tima sada imaju po sedam bodova. Srpski fudbaler Dejan Kerkez presedeo je meč na klupi.