Boavista razbila Benfiku, Braga bolja od zvezdaša

Portugal 2. nov. 202023:31 > 23:50
Action Images via Reuters/Jason Cairnduff

U poslednjim utakmicama šestog kola portugalske Primeire pobede su zabeležili Boavista u duelu sa Benfikom 3:0 i Braga protiv Famalikaa 1:0.

Fudbaleri Boaviste, do ovog kola pretposlednji na tabeli, ostvarili su prvi trijumf u sezoni i neočekivano ubedljivo savladali do ovog kola vodeću Benfiku, koja je u prethodnih pet utakmica ostvarila isto toliko pobeda.

Povezano

Meč je igran u Portu, a domaćin je poveo u 18. minutu golom iz jedanesterca, koji je realizovao 20-godišnji Ejndžel Gomes, Englez poreklom iz Angole. Gomes je nekadašnja nada Mančester Junajteda, a u Boavistu je došao na pozajmicu iz Lila.

I dok je Benfika napadala Boavista je postizala golove. Na 2:0 povisio je u 38. minute Albert Elis iz Hondurasa, a konačan rezultat postavio je u 76. minutu Francuz Janis Amaš.

U poslednjim trenucima meča crveni karton dobio je iskusni defanzivac Benfike Nikolas Otamendi, koji je letos stigao iz Mančester Sitija.

Ovo je prvi poraz lisabonskih Orlova sa tri gola razlike još od 2015. godine.

Ranije u toku dana Braga je kao domaćin pobedila Famalikao 1:0 golom Bruna Vijane u 74. minutu.

Famalikao je od 66. minuta imao igrača manje, crveni karton zaradio je Brazilac Risijeli.

U statnoj postavi gostiju bio je dojučerašnji fudbaler Crvene zvezde Srđan Babić, a u drugom poluvremenu zaigrao je još jedan bivši zvezdaš, Andrija Luković.

Benfika je posle ovog poraza druga na tabeli sa bodom manje od gradskog rivala Sportinga. Braga je treća sa tri boda manje od Benfike, dok je Famalikao 12-ti sa šest bodova.