Sporting ne staje, Babić strelac za Famalikao

Portugal 7. nov. 202023:43 > 23:45
REUTERS/Rafael Marchante

Fudbaleri Sportinga pobedili su Gimaraeš na strani u sedmom kolu Primeire rezultatom 4:0 i upisali četvrti uzastopni trijumf.

Lavovi su na ubedljiv način nastavili sa sjajnim partijama ove sezone. Ekipa Rubena Amorima ima šest pobeda i remi, uz gol razliku 19:4, i drži lidersko mesto na tabeli sa 19 osvojenih bodova.

Trijumf u Gimaraešu nije se dovodio u pitanje praktično nijednog trenutka, pošto su gosti već na poluvremenu imali dva gola prednosti.

Santoš je u 11. minutu pogodio za vođstvo, da bi u 43. Pedro Gonkalveš bio precizan za 2:0.

Isti igrač je u 55. minutu još jednom zatresao mrežu Vitorije, da bi konačan rezultat postavio Kabral u 74.

Gimaraeš porazom ostaje na sedmoj poziciji sa 10 poena.

Famalikao je kao domaćin savladao Maritimo posle preokreta sa 2:1. Gosti su poveli preko Žoela u 12. minutu, da bi u 28. poravnao bivši štoper Crvene zvezde Srđan Babić.

Slavlje Famalikau doneo je Valensuela u 32.

Taj tim je osmi na tabeli sa devet bodova. Maritimo je 14. sa sedam.

Tondela je sa 2:0 dobila Santa Klaru, pogocima Agre u 35. i Gonsalesa u 67. minutu.