Braga srušila Benfiku, Stojiljković pogodio za Farense

Portugal 8. nov 202022:54 > 23:00
Octavio Passos/Getty Images

Braga je kao gost savladala Benfiku 3:2 u derbiju sedmog kola fudbalskog šampionata Portugala i izjednačila se na drugom mestu na tabeli sa ekipom iz Lisabona.

Prednost Bragi je u 38. minutu doneo Medeiroš. Rezultatom 1:0 se otišli na odmor. U drugom poluvremenu na scenu je stupio Francisko Mura. Bek Brage je sa dva gola u 50. i 64. minutu odveo svoj tim činilo se do nedostižnih 3:0.

Na drugoj strani je uzvratio Haris Seferović. Švajcarcski reprezentativac je golovima u 68. i 87. minutu uveo meč u neizvesnu završnicu. Međutim, Orlovi nisu imali snage da dođu do izjednačenja.

U ostalim mečevima slavili su domaćini. Šampion Porto je bio bolji od Portimonensea 3:1. Poveli su gosti preko Beta, a u nadoknadi prvog poluvremena poravnao je Mbemba. Taremi je na startu drugog dela doneo prednost Zmajevima a konačan skor postavio je Seržio Oliveira. Marko Grujić je za Porto ušao u igru u 76. minutu.

Nacional je golom Ročeza u 93. minutu pobedio Rio Ave 2:1. Gosti su vodili preko Rodriga, a skor je izjednačio Kamačo. Zanimljivo je da je Rio Ave promašio dva penal u prvom poluvremenu. Nikola Stojiljković bio je strelac za Farense u trijumfu 3:1 protiv Boavište. Srpski internacionalac je pogodio za vođstvo 2:1. Golove su za domaće dali još Gauld i Manča, dok je za goste pogodio Gomes.

Lider je Sporting iz Lisabona sa 19 bodova. Benfika i Braga imaju četiri manje, dok je četvrti Porto sa 13 poena.