Babić branio, Luković zapretio, ali Benfika konačno pobedila

Portugal 8. feb. 202122:36 > 0:31
Benfica Nicolas Otamendi
REUTERS/Pedro Nunes

Ekipa Benfike savladala je Famalikao 2:0 u utakmici 18. kola portugalske Primeiere.

Lisabonski Orlovi najavili su izlazak iz rezultatske krize.

Posle četiri ligaška meča u kojima su osvojili samo tri boda (tri remija i poraz), Benfika je uspela da u Lisabonu savlada Famalikao 2:0. Golovi su postignuti već u uvodnim minutima. Najpre je 21-godišnji Urugvajac Darvin Nunjes već u trećem minutu matirao odbranu gostiju. Četiri minuta kasnije već je bilo 2:0, prvi gol u sezoni postigao je kapiten tima argentinski defanzivac Nikolas Otamendi. Nekadašnji fudbaler Mančester Sitija, Valensije, Porta… proglašen je za igrača utakmice.

Ceo meč za Famalikao odigrao je Srđan Babić ali nije uspeo da zajedno sa saigračima iz odbrane zauziva napadače Benfike. U drugom poluvremenu za goste je zaigrao i Andrija Luković i istakao se odličnim udarcem u finišu meča, ali se rezultat ipak nije promenio.

Benfika se ovom pobedom izjednačila sa trećeplasiranom Bragom sa po 37 bodova. Prvi je Sporting sa 45 i utakmicom manje odigranom. Drgi je Porto sa 40 bodova.

U ponedeljak su igrali i Farense – Moreirense. Slavili su gosti sa 2:1. U startnoj postavi Farensea bio je Nikola Stojiljković (zamenjen u drugom poluvremenu), dok je ceo meč za Moreirense odigrao Lazar Rosić.

Istim rezultatom kao gost slavila je i Santa Klara potiv Maritima. U poslednjem meču nije bilo pobednika: Belenenseš – Gimaraeš 1:1.