Benfika i strelac Ristić zdrobili još jednog rivala

Benfica
REUTERS/Rodrigo Antunes

Fudbaleri lisabonske Benfike došli su do nove ubedljive pobede u nacionalnom prvenstvu Portugalije – izabranici Rodžera Šmita u nedelju su kao gosti u okviru 12. kola pobedili Eštoril rezultatom 5:1 (3:0) i dodatno uvećali prednost na čelu tabele u odnosu na rivale.

„Orlovi“ iz prestonice sada su prvi sa 34 boda od mogućih 36, a najbliži pratilac im je Porto sa čak osam bodova manje. Eštoril je deseti sa 16 bodova.

Portugalski fudbal:

Pogotke za Benfiku postigli su Musa, Silva (dvaput) i Žoao Mario.

Peti gol za Benfiku dao je nekadašnji fudbaler Crvene zvezde Mihailo Ristić – on je u igru ušao u 85. minutu, a četiri minuta kasnije postigao je peti gol za pobednika. Andrade je dao jedini gol za Eštoril u 90+1. minutu.

Zanimljivo je da sledeću utakmicu Benfika ponovo igra kao gost protiv Eštorila – ovog puta u Kupu Portugalije devetog novembra. U sledećoj rundi prvenstva Šmitov tim dočekaće Žil Visente. Eštoril u narednom kolu na Azorskim ostrvima igra protiv Santa Klare.

U ostalim utakmicama 12. kola koje su se igrale u nedelju zabeleženi su sledeći rezultati:

Rio Ave – Boavišta 1:0 (0:0);

Braga – Kaza Pia 0:1 (0:1);

Maritimo – Famalikao 0:0.