Benfika iz 2 u 1 u 94. minutu

Portugal 6. dec 202023:16 0 komentara
Rafa Silva
Alexander Hassenstein/Bongarts/Getty Images

Fudbaleri Benfike posle preokreta u drugom poluvremenu pobedili su Fereiru u Lisabonu u meču devetog kola portugalske Primeire.

Benfika je iskoristila remi vodećeg Sportinga sa Famalikaom dan ranije (2:2) i sedmim trijumfom u šampionatu gradskom rivalu se približila na dva boda minusa. Fereira je šesta sa 14 bodova.

Moldavac Olge Reabčjuk je u 24. minutu doneo prednost gostima, Rafa Silva je izjednačio u 58. prvim golom u sezoni, a tri boda Orlovima doneo je rezervista, Nemac Luka Vajdšmit u četvrtom minutu nadoknade.

Benfika u sledećem kolu gostuje Žil Visenteu, a Fereira dočekuje Boavištu.

U preostalim utakmicama odigranim u nedelju Belenenšeš je na svom terenu bio bolji od Brage 2:1, Santa Klara je u gostima savladala Nasional 3:1, dok su Rio Ave i Boavišta podelili bodove – 0:0.