Benfika rutinski kroz Gimaraeš

Portugal 25. sep 202123:33 0 komentara
Roman Jaremčuk
AP Photo/Armando Franca

Fudbaleri Benfike rutinski su prošli kroz Gimaraeš (3:1), u sedmom kolu portugalske Lige.

Sa dva gola, u 30. i 41. minutu, Ukrajinac Roman Jaremčuk, najavio je trijumf Benfike. Mario je sredinom drugog poluvremena overio „trojku“ gostiju. Konačnih 1:3 postavio je Duarte, sa bele tačke, u 78. minutu.

Moreirense je pobedio Aruku sa 2:1. Silva (29) i Andre Luis (64) pogodili su mrežu gostiju, na suprotnoj strani precizan je bio A. Silva (82).

U poslednjoj utakmici večeri, viđen je odličan fudbal u duelu Tondele i Famalikaa (3:2).

Domaći tim poveo je zahvaljujući Murilju, na isteku prvih pola sata igre. Izjednačio je Žaime, pred odlazak na odmo, da bi gosti nedugo zatim, u poslednjim sekundama prvog poluvremena, ostali sa desetoricom, zbog isključenja Penetre. I sa igračem manje, Famalikao je u nastavku stigao do prednosti, mrežu je pogodio Marin. Tu, ipak, nije bio kraj – Boseli u 78. i Dadašov, u 84. minutu, potpisali su veliku pobedu Tondele.

Benfika ima maksimalan učinak, posle sedam kola. Viktorija Gimaraeš, na desetom mestu, sakupila je sedam bodova, 12. Tondela i 13. Moreirense po šest. Aruka je 15. sa pet, a Famalikao pretposlednji, sa tri poena.