Benfika sa devetoricom do pobede sa penala u 90+12!

Benfika Benfica's Goncalo Ramos celebrates with teammates after scoring Benfica's third goal Pre Season Friendly - Benfica v Fulham
REUTERS/Marcelo Del Pozo

U petak su u portugalskom šampionatu bile dve utakmice petog kola, a pobede su, na drastično drugačije načine, ostvarili lisabonski velikani. Benfika je kod kuće sa 2:1 (0:1) posle velikog preokreta savladala Vizelu, dok je Sporting kao gost rezultatom 2:0 (2:0) porazio Eštoril.

Benfika je ovim trijumfom nastavila maksimalni start u prvenstvu – imaju pet pobeda u pet kola. Međutim, „Orlovi“ su morali dobro da se pomuče kako bi u petak došli do tri boda.

Povela je Vizela u 20. minutu, a strelac je bio nekadašnji fudbaler nikšićke Sutjeske Milutin Osmajić.

Benfika je očekivano napadala, imali su čak 28 šuteva na gol rivala na kraju meča, a li do izjednačenja domaćin dolazi tek u 76. minutu pogotkom Davida Neresa, velikog pojačanja koje je letos stiglo iz Ajaksa.

U sudijskoj nadoknadi vremena, koja je zbog brojnih prekida trajala čak 13 minuta, dvojica igrača Benfike dobila su po drugi žuti karton, pa je tim završio duel sa devetoricom. U pitanju su Ramos i Žoao Mario. Pre svog isključenja Žoao Mario je u gol pretvorio penal u 90+12. minutu i doneo tri boda svom timu.

Nekadašnji defazivac Crvene zvezde Mihailo Ristić presedeo je čitav meč na klupi pobedničkog tima. U narednom kolu Benfiak gostuje Famalikaou.

Sporting je imao znatno lakši posao – završio ga je praktično za 21. minut jer je već tada vodio sa 2:0 pogocima Džeremaje Sent Justea i Markusa Edvardsa. Obojici je asistent bio Pedro Gonsalves. Spotrting posle ove pobede ima sedam bodova iz pet kola.