Portugal 21. feb 202123:48 0 komentara
Octavio Passos/Getty Images

U nedelju su odigrana četiri meča u portugalskom fudbalskom šampionatu. Braga je upisala novu pobedu, a Benfika novi kiks.

Drugoplasirana ekipa Brage ubedljivo je savladala Tondelu rezultatom 4:2.

Već u prvom poluvremenu je praktično sve bilo rešeno jer je Braga vodila 3:0 golovima Piazona, Horte i Novaisa.

Piazon je u 50. minutu postigao svoj drugi gol na meču, da bi Tondela dala dva gola u finišu meča. Ane je pogodio u 84, a Žake u četvrtom minutu nadoknade. Između ova dva gola jedan pogodak Brage je poništen zbog ofsajda.

Braga na drugom mestu sada ima 43 boda iz 20 utakmica, 11 manje od Sportinga koji i dalje ne zna za poraz.

Benfika je neočekivano odigrala bez golova na gostovanju ekipi Ferensea koja je prva iznad linije ispadanja.

Benfika sada na četvrtom mestu na tabeli ima 39 bodova.

Fereira je u prvom meču dana salvalada Gimaraeš 2:1, a Famelikao je slavio na gostovanju Rio Aveu 1:0.