Braga sa desetoricom nadigrala Eštoril

Rikardo Horta
Guliver image

Fudbaleri Brage, u poslednjoj utakmici 13. kola portugalske Primeire, pobedili su sa 2:0 Eštoril. Rutinski su sačuvali prednost i sa desetoricom, u poslednjih pola sata, priveli meč kraju.

Junak pobede bio je dvostruki strelac, Rikardo Horta. Sa dva gola, u 34. i 39. minutu, potpisao je trijumf Brage. Prethodno, u 24, nije iskoristio jedanaesterac. U ulozi asistenata našli su se Oliveira i Medeiroš.

Do tri boda stigla je Santa Klara, u duelu sa Arukom (2:1). Koprodukcija Krisan – Linkoln obezbedila je pobedu timu sa Azorskih ostrva već u prvom poluvremenu. Prvi kao strelac, drugi u ulozi asistenta. Jedini pogodak za goste postigao je Arsenio.

Ubedljivi su bili i fudbaleri Žil Visentea, protiv Famalikaa (4:0). Uz dvostrukog strelca Navara, trijumf domaćina potpisali su Fudžimoto i Muriljo.

Četvrta Braga ima 25 bodova, četiri više od petoplasiranog Eštorila. Osmi Žil Visente ima 17, deveta Aruka 13 poena. Famalikao, na 14. mestu, sakupio je deset, dok je Santa Klara šesnaesta sa istim brojem bodova.