Debi Moreirinog sina za Benfiku i pobeda za kraj sezone

Portugal 13. maj. 202223:54 > 23:58
Dijego Diego Moreira si Antonio Bordusanu in meciul de fotbal dintre Romania U18 si Portugalia U18, contand pentru Turneul celo
Razvan Pasarica/SPORT PICTURES via Guliver image

Fudbaleri Benfike pobedili su kao gosti ekipu Pasos Fereire sa 2:0 u prvoj utakmici poslednjeg 34. kola portugalske Primeire.

Povezane vesti

Pobednik je rešen u prvom poluvremenu kad je oba gola za goste iz Lisabona postigao 20-godišnji Enrike Arauho.

Utakmica nije imala veću važnost jer su oba tima prebrinula sve brige pre poslednjeg kola. Pasos Fereira je ušuškana u sredini tabele (deseta), dok je slavna Benfika na žalost brojnih navijača ponovo sezonu završila na trećem mestu iza novog prvaka Porta i gradskog rivala Sportinga.

Ipak, to je bila prilika da timovi pokažu dopadljivu igru, a trener Benfike iskoristio je da šansu pruži 17-godišnjem debitantu Dijegu Moreiri, sinu nekadašnjeg fudbalera Partizana Almamija Moreire. Mladi fudbaler je u igru ušao u 68. minutu.

Dijego Moreira je član kadetske reprezentacije Portugala.

Preostale utakmice poslednjeg kola na programu su u dubotu i nedelju.