Eštoril i dalje bez poraza, drži priključak sa Benfikom

Portugal 14. sep 20210:27 0 komentara
Eštoril, Tondela
Printscreen, Twitter

Pobedom Eštorila protiv Tondele i remijem Maritima i Aruke zatvoreno je peto kolo portugalskog fudbalskog šampionata.

Eštoril je rezultatom 2:1 slavio na gostovanju Tondeli. Golovima Čikinja u 20. i Ruiza u 44. minutu stigao je gostujući tim do lepe prednosti, a ispostavilo se da je konačan rezultat postavio već u 51. minutu Boseli.

Eštoril je tako nastavio seriju bez poraza i došao do četvrte pobede u sezoni te sada sa 13 bodova zauzima drugo mesto na tabeli, iza Benfike koja ima maksimalnih 15. Tondela je sezonu otvorila pobedom, ali je od tada nanizala četiri poraza.

Maritimo i Aruka odigrali su 2:2. Bukija je doneo prednost Aruki u osmom minutu, a za izjednačenje se u strelce u 35. upisao Rikardinjo. U šestom minutu nadoknade prvog poluvremena Maritimu je poništen gol zbog igranja rukom Klaudija, ali je u 11. minutu produžetka prvog dela igre domaćin dobio penal i poveo golom Alipura. Igrao se 82. minut kada je Silva izjednačio. Maritimo je meč završio sa igračem manje jer je Vidigal dobio drugi žuti karton u 87. minutu.

Na 11. mestu na tabeli Maritimo ima pet bodova, Aruka je sa bodom manje 13.