Fereira tutnji ka vrhu

Portugal 24. jan 202123:57 0 komentara
Octavio Passos, Getty Images Sport

Fudbaleri Fereire, pobedom u Maritimu (3:0), u 15. kolu portugalske Primeire, učvrstili su se na četvrtom mestu.

Kosta (29), Luiz (48) i Sing (85), uz poništen pogodak Fereire, na početku susreta, posle asistencije VAR sobe, pečatirali su ubedljivu partiju izabranika Miguela Pepe.

U poslednjoj utakmici dana, Vitoria Gimaraeš pobedila je u Famalikau. „Minimalac“ je potpisao Almeida u 12. minutu.

Najviše golova viđeno je u susretu Moreirensea i Portimonensea (2:2). Rafael Martins (23) i Vitorija (35) pogađali su za domaći tim, na suprotnoj strani precizni su bili Posinjolo (16) i Dener (83). Gostujuća ekipa, poslednjih 20 minuta, igrala je sa desetoricom, isključen je Paulo Serđo.

Fereira na četvrtom mestu zaostaje četiri koraka za trećeplasiranom Benfikom. Šesti Gimaraeš ima 26, sedmi Moreirense 18, osmi Maritimo 17 bodova. Portimonense na dvanaestom mestu ima 15, poziciju lošije plasirani Famalikao 14 poena.