Gimaraeš četvorkom nastavlja trku za Evropom

Portugal 16. apr 20220:12 0 komentara
fudbalska lopta Portugal
Shutterstock/By Trybex

Odigrani su prvi mečevi 30. kola portugalske Primeire. Važnu pobedu u borbi za izlazak u Evropu zabeležio je Gimaraeš na svom terenu protiv Pasoš Fereire 4:0.

Gimaraeš je sada došao na pet bodova od plasmana u Ligu Konferencije, mesto koje drži trenutno Žil Visente. Pride upravo Žil Visente nije uspeo da zabeleži pobedu odigravši 2:2 u gostima protiv Famalikaoa.

Meč u Gimaraešu rešen je praktično posle prvih 45 minuta, kada je domaćin vodio 2:0. Strelci su bili Silva iz penala u šestom i Duarte u 45. minutu. Sve dileme su rešene u 64. minutu kada je Luiz napravio penal i dobio crveni karton. Almeida je promašio penal, ali je na odbijenu loptu natrčao Duarte i povisio na 3:0. Konačan rezultat postavio je Lameiras u 86. minutu iz još jednog penala.

U preostalom meču Aruka i Santa Klara odigrali su nerešeno 1:1.