Grujić i Porto sigurni protiv prošlogodišnje senzacije

Portugal 8. nov 202223:49 0 komentara
Marko Grujic do Porto, during the match between Porto and Atletico de Madrid, for the 6th round of Group B of the UEFA C
Daniel Castro/SPP via Guliver image

Fudbaleri Porta plasirali su se u osminu finala (petu rundu) Kupa Portugala pobedom u gostima protiv ekipe Mafre.

Povezano

Doskorašnji učesnik Lige šampiona rutinski je odradio posao i ubedljivo sa 3:0 pobedio u Mafri istoimenog drugoligaša, koji je prošle sezone napravio najveće iznenađenje plasmanom u polufinale.

Plavo-beli u čijoj je startnoj postavi bio i srpski reprezentativac Marko Grujić kontrolisali su meč od samog početka i poveli već u sedmom minutu golom Ivana Markana. Na 2:0 povisio je Eustahio u 38, a konačan rezultat postavio je Galeno u 73. minutu.

Utisak je pokvario trener gostiju Serđo Konseisao, dobio je crveni karton zbog nesportskog ponašanja.

Rezultati svih utakmica četvrte runde odigranih u utorak: Vilaverdense – Oliveira Hospital 7:0, Žil Visente – Arouka 1:4, Varzim – S. Žoao Ver 1:0, Marfa – Porto 0:3.