Grujić sa Portom osvojio i drugi trofej u sezoni

Portugal 22. maj. 202220:47
ActionPlus12381882 DanielxCastro via Guliver Image

Fudbaleri Porta osvojili su Kup Portugalije pošto su u finalu na Nacionalnom stadionu u Ojerašu savladali Tondelu rezultatom 3:1.

Povezane vesti

Tim trenera Serža Konseisaa je posle slavlja u državnom šampionatu na najlepši način krunisao uspešnu sezonu.

Porto je 19. put u istoriji podigrao pehar namenjen osvajaču Kupa, a na večnoj listi ispred njih je Benfika koja ima sedam trofeja više.

Ekipa sa „Dragao“ stadiona je povela u 22. minutu pogotkom Taremija i sa minimalnim vođstvom otišlo se na odmor.

Virinja je u 562. minutu duplirao prednost svog tima, a do kraja utakmice u centu pažnje je bio Taremi. Iranski napadač u 66. minutu nije realizovao jedanaesterac, Tondela je to kaznila i smanjila preko Borgesa u 73. minutu, ali je već u sledećem napadu Taremi po drugi put matirao Mbajea i postavio konačnih 3:1.

Srpski reprezentativac Marko Grujić bio je bio starter, a zamenjen je u 84. minutu.