Grujić starter u pobedi Porta, „šestica“ Benfike

Copyright: xPedroxFiuzax

Fudbaleri Porta, Sportinga i Benfike ostvarili su pobede u utakmicama 11. kola prvenstva Portugala.

Porto je u gostima bio ubedljiv protiv Santa Klare rezultatom 3:0, a do 78. minuta na terenu je bio srpski reprezentativac Marko Grujić.

Gosti su poveli u 42. minutu golom Serđa Oliveire, Diaz je duplirao prednost tek što je počelo drugo poluvreme, a isti igrač je u 77. minutu postavio konačan rezultat. Domaći su od 63. minuta imali igrača manje na terenu zbog isključenja Alana.

Uspešan u gostima je bio i Sporting koji je u Pakoš de Fereiri slavfio 2:0.

Strelci za aktuelnog prvaka bili su Injasio u 47. i Pedro Gonsalveš u 69. minutu.

Benfika je u Lisabonu ubedljivo savladala Bragu 6:1. Po dva gola za domaće postigli su Rafa Silva (42, 45+3) i Everton (52, 59), a strelci su bili još Grimaldo u 2. i Nunjez u 37. minutu. Počasni pogodak za Bragu delo je Horte u 12. minutu.

Tondela je na svom terenu bila bolja od Maritima 4:2, a interesantno je da je Pedro tri gola postigao sa bele tačke.

Porto i Sporting imaju po 29 bodova, Benfika ih prati sa 28, Eštoril ima 20…