Kiks Benfike, Vizela uzela bod u Lisabonu posle 102 minuta!

Portugal 11. mar 202223:18 > 23:20 0 komentara
Benfika SL Benfica v FC Vizela - Liga Portugal Bwin Jan Vertonghen of SL Benfica R vies with Anderson Jesus of FC Vizela during the Portuguese League football match between SL Benfica and FC Vizela at the Luz stadium in Lisbon, Portugal on March 11, 2022. Lisbon Portugal SL Benfica v FC Vizela - Liga Portugal Bwin Jan Vertonghen of SL Benfica (R ) vies with Anderson Jesus of FC Vizela duri
Pedro Fiuza via Guliver

Fudbaleri Benfike i Vizele igrali su u Lisabonu nerešeno 1:1 u prvoj utakmici 26. kola portugalske Primeire.

Povezane vesti

Novi kiks „Orlova“ na Lužu. U utakmici u kojoj im je unapred upisana pobeda, uspeli su da osvoje samo bod. A moglo je čak i gore.

Benfika je već u sedmom minutu ostala sa igračem menje. Direktan crveni karton zbog opasne igre, odnosno namernog gaženja protivnika, dobio je iskusni 32-godišnji Marokanac Adel Tarabt.

Gosti su iskoristili brojčanu prednost i poveli u 65. minutu pogotkom Brazilca Kasijana.

Bod domaćem timu doneo je rezervni fudbaler Enrike Arauho u 75. minutu.

Meč je produžen čak 12 minuta (?!), ali Benfika nije uspela da stigne do pobede iako je u poslednjim sekundama imala veliku šansu.

Benfika je tako propustila priliku da se približi na samo bod šampionu i gradskom rivalu Sportingu. Ovako, ostala je na trećem mestu sa 58 bodova, tri manje od Sportinga, a devet od vodećeg Porta.