Kiks Sportinga, Porto sačuvao bod u klasiku s Benfikom

Portugal 15. jan. 202123:59
Haris Seferović
Photo by Octavio Passos/Getty Images

Fudbaleri Sportinga kiksnuli su u 14. kolu Primeire, pošto su kod kuće remizirali sa Rio Aveom 1:1. Nešto kasnije u velikom derbiju Porto i Benfika takođe su remizirali 1:1.

U Lisabonu je sve išlo po planu, Pedro Gonkalveš doveo je domaće u vođstvo u 42. minutu – Plata je oštro poslao loptu sa leve strane, a Pedro ju je sproveo u gol za svoj 12. pogodak ove sezone.

Tijago Tomaš i Nuno Santoš promašili su potom šanse, a kazna je stigla u 61. minutu, kada je Želson poslao loptu u praznu mrežu posle izvrsne timske akcije i asistencije Karlosa Manea.

Do kraja je Tomaš promašio još jednu priliku, a uprkos remiju, Sporting ostaje prvi na tabeli sa 36 bodova, dok je Rio Ave osmi sa 15 bodova.

Posle remija u derbiju na stadionu Dragao (1:1), i Porto i Benfika imaju po četiri boda manje od vodećeg Sportinga.

Gosti su poveli u 17. minutu, kada je Grimaldo iskoristio fantastično dodavanje Seferovića i prebacio Agustina Marćesina.

Međutim, samo osam minuta kasnije Korona je bio asistent posle dobrog driblinga, a sa sedam-osam metara Taremi je poslao lopru u donji levi ugao.

Bilo je do kraja prilika na obe strane, a u 74. minutu Taremi je dobio direktni crveni karton zbog neopreznog i zakasnelog starta na Nikolasu Otamendiju.

Srpski fudbaler Marko Grujić za Porto je ušao u igru u samoj završnici.