Lavovi glavni u gradu i državi: Sporting do pobede u 92.

Portugal 2. feb. 20210:53 > 0:54
REUTERS/Rafael Marchante

U velikom gradskom derbiju u Lisabonu između Sportinga i Benfike slavili su zeleno-beli pogotkom Brazilca Mateusa Nunesa u drugom minutu sudijske nadoknade vremena i povećali prednost na tabeli portugalskog šampionata.

U ponedeljak je igrano čak četiri utakmice 16. kola Primeire. Svakako najvažniji meč bio je onaj na lisabonskom stadionu „Žoze Alvalade“ gde su se sastali ljuti gradski rivali.

Sve do 92. minuta izgledalo je da će rezultat biti nerešen, a onda je posle centaršuta sa desne strane i intervencije golmana Vlahodimosa snalažljivi Mateus bacio i udarcem glavom poslao loptu u mrežu.

Ovom pobedom Sporting je pobegao čak devet bodova gradskom rivalu. Lavovi sad imaju 42, a Benfika 33 boda. između je treći kandidat za titulu i aktuelni šampion tim Porta sa 38 bodova.

Porto je u ponedeljak na svom stadionu Dragao savladao Rio Ave 2:0 postigavši po jedan gol u svakom poluvremenu. Strelac vodećeg pogotka bio je Kolumbijac Luis Dijaz u 44.minutu, a konačan rezultat postavio je u 74. minutu rezervni fudbaler Brazilac Evanislon na asistenciju Iranca Mehdija Taremija.

Marko Grujić je zaigrao za Porto od 80. minuta. Bio je to deseti uzastopni meč Porta u Primeiri bez poraza. Devet pobeda i remi sa benfikom 1:1.

Braga ubedljiva u gostima

Braga je bila izuzetno efikasna na gostovanju Moreirenseu gde je već posle 22 minuta vodila 3:0. Golove su postigli Franseržio, Kastro i Raul Silva.

Konačan rezultat postao je rezervni fudbaler Andre Horta u 87. minutu. Ceo meč za domaći tim odigrao je Lazar Rosić.

U prvoj utakmici dana Santa Klara je kao domaćin savladala Belenenseš 2:0.

Rezultati mečeva igranih u ponedeljak: Sporting Lisabon – Benfika 1:0, Porto – Rio Ave 2:0, Moreirense – Sporting Braga 0:4, Santa Klara – Belelenseš 2:0.

Tabela: Sporting 42, Porto 38, Benfika 33, Braga 33, itd.