Lavovima se smeši titula: Sačuvano plus 6 u odnosu na Porto

Portugal 1. maj 202123:35 > 23:36 2 komentara
Fudbaleri Sportinga
Pedro Fiuza/Guliver image

Fudbaleri Sportinga pobedili su Nasional na svom terenu sa 2:0 u 30. kolu Primeire i napravili još jedan krupan korak ka osvajanju titule.

Uoči poslednje četiri runde, Lavovi imaju 76 bodova, šest više od aktuelnog šampiona Porta. Ekipa Rubena Amorima bi do trona mogla da stigne i neporažena, pošto nije izgubila nijednu od prethodnih 30 prvenstvenih utakmica.

Pobeda na Žoze Alvelade stadionu protiv poslednjeplasiranog tima lige kreirana je u finišu. Fedal je u 83. minutu doveo Sporting do prednosti, da bi Kabral u 90+2. iz penala otklonio sve dileme.

Ključan momenat se, ipak, dogodio sredinom drugog poluvremena, kada je Nasional ostao sa desetoricom zbog isključenja Alasana.

Klub iz Lisabona u sledećoj rundi gostuje Rio Aveu. Nasional ostaje poslednji sa 24 poena i pravo čudo mu je potrebno da izbegne ispadanje, s obzirom na to da ima minus sedam u odnosu na prvi tim iznad crte Rio Ave.

U ostalim mečevima: Žil Visente – Farense 0:0, Portimonense – Rio Ave 0:0, Santa Klara – Boavišta 3:3.