Liga kup: Nova pobeda Benfike

Portugal 26. nov 202223:57
Guliver

Odigrane su četiri utakmice grupne faze Liga kupa Portugalije. Novu pobedu zabeležila je Benfika, a Braga je došla do premijernog trijumfa.

Dok traje Svetsko prvenstvo u Kataru lopta ipak ne miruje u Portugaliji. Tamo se igra Liga kup. Trenutno je na programu grupna faza, negde drugo, negde tek prvo kolo.

Benfika nastavlja maksimalno da savladava ovosezonske izazove. U Liga kupu iz dva meča imaju dve pobede. Poslednju su zabeležili protiv Penafila na svom terenu 2:0.

Orlovi su doduše čekali do 55. minuta da otvore goste. Ali kada su to učinili preko Žilberta, onda su posao i završili za samo dva minuta, pošto je u 57. minutu Neres povisio na 2:0.

Moglo je da bude neizvesnije od 64. minuta, pošto je Roberto postigao gol za 2:1. Ali je na intervenciju VAR poništen zbog ofsajda.

U ostalim mečevima dana Braga je savladala Trofense na svom terenu 3:0. U ostala dva meča bilo je nerešeno. Olvarense i Feirense igrali su bez golova 0:0, dok su Famalikao i Akademiko Viseu odigrali 1:1.