Lisabonski Lavovi nikad ne odustaju: Koates za pobedu u 93.

Portugal 5. mar. 202123:59 > 8:551 komentar
REUTERS/Pedro Nunes

Fudbaleri Sportinga savladali su u Lisabonu ekipu Santa Klare 2:1 u utakmici 22. kola portugalske Primeire.

Lisabonski Lavovi poveli su preko sjajnog Pedra Gonsalveša u 22. minutu. Bio je to 15. gol bivšeg fudbalera Famalikaa i prvog strelca Primeire.

Računali su u Sportingu na sigurne bodove, međutim, u samom finišu meča, u 84. minutu, Rui Pedro Kosta uspeo je da izjednači i dovede pobedu domaćina u pitanje.

Usledili su napadi Sportingovih fudbalera i u trećem minutu sudijske nadoknade kapiten ekipe, reprezentativac Urugvaja i nekadašnji defanzivac Liverpula Sebastijan Koates uspeo je da zatrese mrežu Santa Klare – 2:1!

Sporting je ovom pobedom nastavio siguran korak ka tituli. To mu je bio 18. trijumf u 22 odigrane utakmice, uz četiri remija. Takođe, Zeleno-beli su ispisali istoriju:  nikad do sada nisu odigrali 22 utakmice u nizu u Primeri bez poraza.

Lisabonski Lavovi sad imaju 58 bodova i utakmicu više odigranu. Slede Braga sa 46, Porto 45 i Benfika 42 boda.

Na petoj poziciji sa 41 bodom je Pasoš Fereira, koja je u petak pobedila na svom terenu Nasional rezultatom 2:1.