Moreirense stopirao Benfiku

Portugal 15. jan 202221:13 0 komentara
Darvin Nunjez
AP Photo/Armando Franca/via Guliver

Duel Benfike i Moreirensea, u 18. kolu portugalske Primeire, završen je bez pobednika (1:1).

Gosti su poveli u 61. minutu – nespretno je reagovao Žilberto i poslao loptu u sopstvenu mrežu. Izjednačio je Nunjez, četiri minuta kasnije. Pokušavali su fudbaleri Benfike da u burnom finišu, na „Da lužu“ stignu do potpunog preokreta. Nisu uspeli, ostalo je konačnih 1:1.

Istovetnim rezultatom (1:1) okončan je duel Boavište i Žil Visentea. Poveli su domaći crno-beli, u režiji Makute, početkom meča. Posle gola Muse, poništenog na asistenciju VAR sobe, Lino je sredinom nastavka postavio konačnih 1:1.

Jedini trijumf u subotnjem programu zabeležili su fudbaleri Maritima na gostovanju Bragi (1:0). Gol odluke postigao je Klaudio, u 89. minutu.

Benfika, na trećem mestu, ima 41 bod, šest manje od lidera Porta. Braga je četvrta sa 32, Žil Visente peti sa 27, Maritimo deveti sa 23. Deseta Boavišta sakupila je 18, a Moreirense na 13. mestu 16 poena.