Nastavlja se košmar Gimaraeša, laka trojka Portimonensea

Portugal 10. apr 20210:41 0 komentara
fudbal crno-belo
Shutterstock, Inc

U prvom meču 26. kola portugalskog šampionata Portimonense je kod kuće savladao Gimaraeš 3:0.

Sada već davno deluje Gimaraeš na mestu koje vodi u Evropu. Serija poraza je nastavljena i u gostima protiv Portimonensea. Domaćin je poveo već u petom minutu kada je Posinjolo zatresao mrežu. Rezultat 1:0 ostao je na snazi sve do 64. minutu kada je Dener sa bele tačke duplirao prednost. Samo tri minuta kasnije Beto je overio trijumf i nastavljena je agonija Gimaraeša.

Gimaraeš je u seriji od pet poraza, ali i dalje je šesti sa 35 bodova i sada ima devet bodova manje od Fereire koja zauzima mesto koje vodi u Ligu Evrope. Mada u slučaju pozitivnog raspleta u kupu, Gimaraeš bi ipak mogao do kvalifikacija za Ligu Evrope, ali beži samo tri boda Santa Klari. Portimonense je deveti sa 29 bodova.